چهارشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۸
خانه / همه دسته بندی ها / سر خط اخبار استانبول / استانبول در انتظار تبدیل شدن به پایتخت سرمایه گذاری اسلامی در جهان

استانبول در انتظار تبدیل شدن به پایتخت سرمایه گذاری اسلامی در جهان

استانبول در انتظار تبدیل شدن به پایتخت سرمایه گذاری اسلامی در جهان

شهر استانبول ترکیه با ثبات و قاطعیت و با پشتیبانی بسته های قانونگذاری و زیرساختی به سمت تبدیل شدن به پایتخت سرمایه گذاری اسلامی در جهان حرکت می کند.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از الغد، «سرکان یوکسل» رئیس مرکز مالی استانبول وابسته به ریاست امور مالی در ریاست جمهوری ترکیه در گفتگو با خبرنگار آناتولی، گفت: شهر استانبول از امکانات و ویژگی های متمایزی برای ارایه خدمات به سیستم مالی جهانی در زمینه سرمایه گذاری اسلامی برخوردار است.

یوکسل افزود: شهر استانبول از توانایی های مهمی در عرصه سرمایه گذاری اسلامی برخوردار است و این توانایی و امکانات می تواند خدمات مهمی را نه تنها برای کشورهای اسلامی بلکه برای همه نظام مالی جهانی فراهم کند.

گزارش های جهانی و شاخص های اقتصادی نشان می دهد که مرکز ثقل اقتصادی از غرب سه سمت شرق و به طور خاص چین و هند و با درجه کمتر به ژاپن و کره جنوبی منتقل شده است.

رئیس مرکز مالی استانبول، گفت: مرکز تقل اقتصادی که از غرب به سمت شرق حرکت می کند، شکاف بزرگی را در جهان ایجاد می کند، به همین دلیل استانبول مهمترین جایگزین برای برطرف کردن این شکاف است. موقعیت و جایگاه مالی استانبول و الگوی جایگزین ارایه شده این امکان را فراهم می کند که به جایگاه جهانی دست یابد.

وی افزود: مرکز مالی استانبول متشکل از هشت عنصر اصلی است که یکی از آنها تامین مالی اسلامی است که در ترکیه به نام مالی مشارکتی معروف است که از راه حل های خوب و خلاقانه ای برخوردار است.

یوکسل گفت: مرکز مالی استانبول از فنآوری مالی «FinTech» و تامین مالی مشارکتی(اسلامی) برخوردار است. مهم این است که سرمایه گذاری مشارکتی براساس دارایی هاست، زیرا این سرمایه گذاری از یک دست به دست دیگر برای ایجاد نقدینگی منتقل می شود تا چرخه تجارت، تولید و سرمایه گذاری را هدایت کند.

منبع:شبستان

درباره‌ی سارا علیزاده

سارا علیزاده

همچنین ببینید

تسهیلات جدید ترکیه برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی

تسهیلات جدید ترکیه برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی وزیر صنعت و فناوری ترکیه گفت که انتظار …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *