یکشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۸
خانه / همه دسته بندی ها / سر خط اخبار استانبول / ایرانیان، دومین گردشگران استانبول

ایرانیان، دومین گردشگران استانبول

ایرانیان، دومین گردشگران استانبول 

بر اساس آمار جدید وزارت گردشگری ترکیه، گردشگران ایرانی پس از گردشگران آلمانی بیشترین گردشگران خارجی شهر استانبول در سال جاری میلادی بوده‌اند.

بر اساس آمار وزارت گردشگری ترکیه در ۹ ماهه نخست سال ۲۰۱۹ (ژانویه تا پایان سپتامبر) گردشگران آلمانی با ۸۵۸ هزار نفر بیشترین گردشگران خارجی استانبول بوده‌اند و پس از آنها گردشگران ایرانی با ۶۸۷ هزار نفر در جایگاه دوم و عراقی‌ها با ۵۴۵ هزار نفر در جایگاه سوم قرار گرفتند.

گردشگران روس با ۵۱۲ هزار نفر چهارمین گردشگران خارجی استانبول در ۹ ماهه سال ۲۰۱۹ هستند.

همچنین آمار وزارت گردشگری ترکیه نشان می‌دهد به دلیل رونق نسبی گردشگری در شهر استانبول، به طور متوسط ۷۵ درصد از اتاق هتل‌های این شهر طی این مدت پُر بوده است.

در ۹ ماهه نخست سال جاری میلادی در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته آمار ورود گردشگران خارجی به استانبول ۱۲ درصد افزایش داشته و این شهر در طی این مدت میزبان ۱۱ میلیون و ۳۴۲ هزار و ۸۲۲ گردشگر خارجی بوده است.

همچنین در ۹ ماهه نخست سال ۲۰۱۹ ورود گردشگران چینی به استانبول نیز افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته و بیش از ۳۰۰ هزار گردشگر چینی در طی این مدت وارد استانبول شده‌اند که حاکی از افزایش ۱۱ درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال است.

بر اساس آمار وزارت گردشگری ترکیه، در ۹ ماهه نخست سال جاری میلادی در مجموع بیش از ۴۱ میلیون گردشگر خارجی وارد ترکیه شده‌اند و این کشور بیش از ۲۴ میلیارد دلار درآمد ارزی از گردشگران خارجی کسب کرده است.

منبع:sputniknews

درباره‌ی سارا علیزاده

سارا علیزاده

همچنین ببینید

ابراز همدردی عراق و جنبش حماس با دولت و مردم ترکیه

ابراز همدردی عراق و جنبش حماس با دولت و مردم ترکیه دولت عراق و جنبش …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *