جمعه، ۲۲ آذر ۱۳۹۸

میدان تکسیم استانبول

میدان تکسیم استانبول

به عنوان میدانی در قسمت اروپایی ، یکی از نقاط توریستی و مهم شهر به شمار می اید که توسط گزینه های مختلفی از مغازه ، رستوران ، کافه و هتل احاطه شده است . میدان تقسیم یا تکسیم در قلب استانبول مدرن واقع شده و ایستگاه مرکزی شبکه مترو استانبول در آن قرار دارد .

در واقع این میدان مکانی است که اکثریت قریب به اتفاق گردشگران تور استانبول حتی برای یک بار برای بازدید از جاذبه هایی که در اطرافش واقع شده از آن عبور کرده اند .

برخی از گردشگران نیز برای اینکه دسترسی راحتی به تمام جاذبه های گردشگری استانبول داشته باشند و بتوانند از مترو و وسایل نقلیه عمومی برای عبور و مرور استفاده کنند برای اقامت هتلی در پیرامون میدان تکسیم رزرو می کنند .

 میدان تکسیم استانبول مرکزی ترین و توریستی ترین بخش شهر است که روزانه هزاران نفر از آن گذر می کنند .در واقع مرکزیت تکسیم سبب شده تا گردشگران از این منطقه و میدان استقبال خوبی داشته باشند .

در اطراف میدان تکسیم استانبول فروشگاه ها ، هتل ها ، رستوران ها ، کافه ها و گالری های هنری متعددی به چشم می خورد که بر جذابیت آن افزوده اند .

خیابان معروف استقلال که از بهترین نقاط استانبول برای گردش و خرید می باشد از یک سو به این میدان متصل می گردد .

بسیاری از رستوران ها، کافه ها ، کلاب های شبانه ، سالن های سینما و مراکز خرید در خیابان استقلال قرار دارند ، که این مسئله باعث شده این خیابان در هر ساعت از شبانه روز جمعیت زیادی از پیر و جوان ،توریست و محلی و غیره را در خود ببیند .

این خیابان سنگ فرش شده فقط مخصوص عبور عابرین پیاده است .

 در خیابان استقلال و میدان Taksim گردشگران ، دستفروش هایی را شاهد خواهند بود که در اکثر اوقات روز به فروش تنقلات و غذاهای خیابانی مشغولند .

همچنین در گوشه و کنار تکسیم آن افراد و گروه هایی به چشم می خورند که به نواختن و خواندن سبک های مختلف موسیقی می پردازند .

یکی از دیدنی های استانبول که مهمترین اثر تاریخی میدان تکسیم محسوب می گردد بنای یادبود استقلال است که در ابتدای خیابان استقلال واقع شده و در سال ۱۹۲۸ رونمایی شده است .

یک طرف این تندیس آتاتورک را در لباس سربازی و در حال رهبری نیروهای ترکیه نشان می‌دهد و در سوی دیگر نیز آتاتورک را در قامت رهبر جمهوری نوی ترکیه به نمایش می گذارد .

همچنین سربازانی که در دو سوی این بنای یادبود ، پرچم ترکیه را در دست دارند نمادی از ارتش ترکیه محسوب می گردند .

در یک سوی میدان تکسیم ، ساختمان بزرگ مرکز فرهنگی آتاتورک قرار گرفته که امروزه کنسرت ها و برنامه های فرهنگی زیادی در سالن های این ساختمان به ویژه سالن مرکز فرهنگی آتاتورک برگزار می شود .

توجه داشته باشید که میدان تکسیم مکانی برای انجام مراسم سال نو ، رژه و انواع نمایش ها می باشد .

درباره‌ی Bahar

Bahar karimi

همچنین ببینید

همه چیز درباره دوچرخه سواری در استانبول

همه چیز درباره دوچرخه سواری در استانبول اگر در سفر به استانبول به دنبال تفریحات …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *