چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸
خانه / همه دسته بندی ها / سر خط اخبار استانبول / افزایش سهم زنان در پست‌های مدیریتی ترکیه

افزایش سهم زنان در پست‌های مدیریتی ترکیه

افزایش سهم زنان در پست‌های مدیریتی ترکیه

براساس داده‌های «شاخص‌های توسعه پایدار» مرکز آمار ترکیه٬ نسبت زنان در سمت‌های مدیریتی از ۱۴.۴ درصد در سال ۲۰۱۲ با افزایش ۱.۹ درصدی به ۱۶.۳ درصد در سال ۲۰۱۸ رسیده است.

براساس داده‌های «شاخص های توسعه پایدار» مرکز آمار ترکیه٬ نسبت زنان در سمت‌های مدیریتی از ۱۴.۴ درصد در سال ۲۰۱۲ با افزایش ۱.۹ درصد به ۱۶.۳ درصد در سال ۲۰۱۸ رسیده است. نرخ فقر نیز که در سال ۲۰۱۰ رقم ۱۶.۹ درصد بود٬ در سال ۲۰۱۸ با ۳ درصد کاهش به ۱۳.۹ درصد رسیده است.

نسبت افراد زیر ۱۵ سالی که در سال ۲۰۱۸ زیر خط فقر قرار داشتند ٬۲۴.۸ بود که در سال ۲۰۱۸ به ۲۱.۶ افزایش یافته است. نرخ فقر در گروه سنی ۱۵-۲۴ نیز از ۱۸.۵ درصد در سال ۲۰۱۰ به ۱۶.۱ درصد در سال ۲۰۱۸ کاهش یافته است.

همچنین در حالی که در سال ۲۰۱۰ میزان مرگ و میر مادران ۱۶.۷ در هزار تولد بود، این رقم در سال ۲۰۱۸ به ۱۳.۶ کاهش یافته است. میزان مرگ و میر زیر پنج سال نیز در سال ۲۰۱۰ حدود ۱۵.۵ در هزار بود که در سال ۲۰۱۸ به عنوان ۱۱.۴ رسیده است.

میزان تولد در بیمارستان ها نیز در سال ۲۰۱۰ حدود ۹۱.۶ درصد بود، اکنون به ۹۸ درصد افزایش یافته است. در همین دوره تعداد پزشکان در هر صد هزار جمعیت از ۱۶۷ به ۱۸۷ نفر و تعداد ماماها و پرستاران از ۲۲۴ به ۳۰۲ رسیده است.

همچنین نسبت افراد ۱۵-۲۴ ساله ای که در سال ۲۰۱۰ به تحصیلاتشان در هیچ مرکز آموزشی رسمی و غیر رسمی ادامه نداده و هیچ شغلی نیز نداشتند ۳۲.۳ درصد بود که در سال ۲۰۱۷ به ۲۴.۵ رسید. شاخص مذکور در سال ۲۰۱۸ نیز این نرخ برای مردان ۱۵.۶ درصد و برای زنان ۳۳.۶ درصد ثبت شده است.

همچنین ۵۱ درصد از خانوارهای ترکیه در سال ۲۰۱۴ بهره مند از گاز طبیعی بودند که این رقم در سال ۲۰۱۸ به ۳۳.۵ درصد رسیده است.

درباره‌ی سارا علیزاده

سارا علیزاده

همچنین ببینید

واکنش بازارهای ترکیه به شیوع کرونا در ایران

واکنش بازارهای ترکیه به شیوع کرونا در ایران به دنبال افزایش شمار مبتلایان به کرونا …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *