چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸
خانه / همه دسته بندی ها / سر خط اخبار استانبول / برگزاری مراسم ۲۲ بهمن از سوی سفارت ایران در ترکیه

برگزاری مراسم ۲۲ بهمن از سوی سفارت ایران در ترکیه

برگزاری مراسم ۲۲ بهمن از سوی سفارت ایران در ترکیه

مراسم بزرگداشت انقلاب اسلامی با حضور مقامات سیاسی و نظامی ترکیه در سفارت ایران برگزار شد.

مراسم بزرگداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران با حضور جمعی از مقامات، سفرا و نمایندگان نظامی، سیاسی و فرهنگی سایر کشورها در آنکارا پایتخت ترکیه برگزار شد.

در این مراسم بکیر پاک دمیر وزیر کشاورزی و جلنگداری و تمل کارا ملا اوغلو رهبر حزب سعادت ترکیه نیز حضور داشتند.

محمد فرازمند سفیر ایران در ترکیه طی سخنانی در این مراسم اظهار داشت: ترکیه و ایران روابطی دیرین و در همه زمینه‌های اقتصاد، انرژی، حمل و نقل، امنیت و علوم همکاری دارند. آنکارا و تهران در سازمان همکاری اسلامی، اکو و روند آستانه در حال تشریک مساعی هستند.

وی افزود: میلیونها شهروند ترکیه و ایران از کشورهای همدیگر دیدار می‌کنند. حدود ۸ هزار دانشجوی ایرانی در دانشگاههای مختلف ترکیه مشغول به تحصیل هستند».

بکر پاکدمیرلی، وزیر کشاورزی و جنگلداری ترکیه نیز طی سخنانی در این مراسم گفت: روابط میان ترکیه و ایران بسیار قوی و دارای تاریخی هزارساله است. این امر موجب شکل گیری فرهنگ مشترک میان دو کشور و واجد نقشی دائمی و تعیین‌کننده در مناسبات طرفین شده و به مرزهای ما ثبات مشهودی بخشیده است.

وی گفت: امروزه نیز مناسبات ترکیه و ایران در ابعاد سیاسی و اقتصادی و فرهنگی ادامه دارد. ما از سنت همکاری نیرومندی در مسائل منطقه و جهانی برخوداریم. کاهش حجم تبادل تجاری دو کشور را موقت دانسته و امیدواریم به اهداف مورد نظر طرفین نزدیک شویم».

منبع:تسنیم

درباره‌ی سارا علیزاده

سارا علیزاده

همچنین ببینید

واکنش بازارهای ترکیه به شیوع کرونا در ایران

واکنش بازارهای ترکیه به شیوع کرونا در ایران به دنبال افزایش شمار مبتلایان به کرونا …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *