شنبه، ۹ فروردین ۱۳۹۹
خانه / همه دسته بندی ها / سرای گردشگری / سایر موارد / جزیره کینالی آدا‌ استانبول
جزیره کینالی آدا‌ استانبول

جزیره کینالی آدا‌ استانبول

جزیره کینالی آدا‌ استانبول

جزایر نه گانه‌ی استانبول که به جزایر پرنسس (Princes Island) نیز مشهور هستند یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های گردشگری استانبول به حساب می‌آیند. این جزایر که در زمان امپراطوری بیزانس و ترکان اتومان، تبعیدگاه شاهزادگانی بودند که در دربار با سیستم تاج و تخت به مشکل برمی‌خوردند، امروزه به یکی از اصلی‌ترین مکان‌های گشت و گذار گردشگرانی تبدیل شده‌اند که با تور استانبول به ترکیه سفر می‌کنند.

جزیره کینالی آدا (Kınalıada) یکی از جزایر این مجموعه است که استانبول سرا در این مطلب به معرفی این جزیره می پردازد.

جزیره کینالی آدا‌ استانبول

جزیره کینالی آدا

جزیره کینالی آدا (Kınalıada) در آب های دریای مرمره قرار دارد و نزدیک ترین جزیره به شهر استانبول است. معنایِ نام ترکی آن “زمین قرمز رنگ ” است که به علت وجود معدن های مس و آهن و خاک قرمز آن می باشد.

کنیالی آدا بیشتر به جزیره ای تابستانی معروف است و خانه های دنج تابستانی در این جزیره قرار دارند که هرساله در تابستان اجاره داده می شوند و محلی آرام برای استراحت در اوقات فراغت هستند.

استانبول سرا به شما توصیه می کند تا اگر قصد سفر به جزیره های استانبول را دارید این جزیره را برای اقامت، درمیان گزینه های خود قرار دهید.

جزیره کینالی آدا‌ استانبول

دیدنی های جزیره کینالی آدا

این جزیره زیبا شامل سواحل معروفی است که برای آفتاب گرفتن مناسب هستند و همچنین دارای ورزشگاهی به نام المپیک است که در آن هرساله ورزش های آبی جریان دارد.

از دیگر مکان های دیدنی و تاریخی این جزیره صومعه هریستوس است که در واقع یکی از امپراطوران تبعیدی روم شرقی در آن دفن شده است ( تبعید او در سال ۱۷۰۱ و بعد از جنگ Manzikert اتفاق افتاد). اما این صومعه همه روزه برای بازدید باز نیست و تنها در روز های جمعه درب های آن برای عموم مردم باز می شود و بازدید از آن امکان پذیر می شود.

در ادامه ی اسکله های این جزیره رستوران های معروفی وجود دارند که همه روزه مشغول خدمت رسانی به گردشگران هستند و شامل غذاها و نوشیدنی های سنتی کشور ترکیه و بین المللی می شوند بعد از بازدید از اماکن دیدنی خوردن غذاهای ترکیه را فراموش نکنید. دسترسی به این جزیره همه روزه به وسیله کشتی های مسافری امکان پذیر است.

برای بازدید از دیگر جزایر مانند جزیره بیوک آدا که بزرگ ترین جزیره این مجموعه است می توانید از کشتی های مسافری استفاده کنید اما در نظر داشته باشید که مسیر حدود یک ساعت طول خواهد کشید.

نقشه و موقعیت جغرافیایی جزیره کینالی آدا استانبول

درباره‌ی سارا علیزاده

سارا علیزاده

همچنین ببینید

کتابخانه آتاتورک استانبول

کتابخانه آتاتورک استانبول

کتابخانه آتاتورک استانبول کتابخانه آتاتورک استانبول(Atatürk Kitaplığı) وابسته به مدیریت موزه و کتابخانه شهرداری استانبول …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *